2312/796
Otto Pedersen (f. Odense 1902, d. sst. 1995)
Stående kvinde. Sign. Otto P. Skulptur af udskåret træ. H. 31.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Stand
Intet at bemærke.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Moderne kunst og design, 21. marts 2023
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||